بسم الله الرحمن الرحیم | امروز: سه شنبه 7 بهمن 1399

موقعیت فعلی: بخش اخبار (برگشت به لیست)

سرطان پوست شایع ترین بیماری کاشان و اران و بیدگل نظرات خوانندگان(0)  

از ۵۰۲ بیمار سرطانی شناسایی شده سال گذشته در این منطقه ۹۵ مورد به سرطان پوست، ۸۹ مورد سرطان پستان و ۵۴ مورد به سرطان مثانه مبتلا بوده اند...


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کاشان حامی، دکتر سیدعلیرضا مروجی روز سه شنبه در حاشیه برگزاری نشست کمیته برنامه ریزی برخورد خردمندانه با نور خورشید در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: از ۵۰۲ بیمار سرطانی شناسایی شده سال گذشته در این منطقه ۹۵ مورد به سرطان پوست، ۸۹ مورد سرطان پستان و ۵۴ مورد به سرطان مثانه مبتلا بوده اند.

وی با اشاره به تابش شدید نور مستقیم خورشید در بیشتر روزهای سال در این منطقه افزود: برای مقابله با عوارض نور خورشید باید از تدابیر و راهکارهای بسیار ساده و عملی بهره گیری کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، پوشش کامل بدن هنگام مواجهه با نور خورشید، استفاده از سایبانها، محافظت کامل بدن در زمان خروج از منزل در ساعات شدید تابش نور خورشید، استفاده از کلاه، نقاب و چتر و بهره گیری از عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب را از جمله راهکارها برای مقابله با عوارض نور خورشید بیان کرد.

مروجی با تاکید بر تبدیل این راهکارها به فرهنگ عمومی تصریح کرد: قشرهای مختلف مردم در صورت رعایت این موارد از هزینه های گزاف درمانی جلوگیری می کنند.

وی با اشاره به آثار مخرب ناشی ا