بسم الله الرحمن الرحیم | امروز: چهارشنبه 22 مرداد 1399

موقعیت فعلی: بخش اخبار (برگشت به لیست)

برگزاری جشنواره محصولات نوبرانه در شهر مشکات نظرات خوانندگان(0)  

هدف از برگزاری جشنواره محصولات و میوه های نوبرانه مشکات ،  ساماندهی و ترویج صنعت کشاورزی، جذب سرمایه گذاران خصوصی در راستای حمایت و توسعه کشاورزی و برندسازی محصولات نوبرانه به منظور معرفی مشکات به عنوان دروازه شمالی استان اصفهان  است .


 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی کاشان حامی، بهمن کاظمیان روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: این جشنواره روز ۲۰ فروردین امسال همزمان با میلاد خجسته حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور محققان مسوولان، صاحبنظران، هنرمندان عرصه سینما و تلویزیون به مدت دو روز برگزار می شود.

وی هدف از برگزاری جشنواره محصولات و میوه های نوبرانه مشکات را ساماندهی و ترویج صنعت کشاورزی، جذب سرمایه گذاران خصوصی در راستای حمایت و توسعه کشاورزی و برندسازی محصولات نوبرانه به منظور معرفی مشکات به عنوان دروازه شمالی استان اصفهان بیان کرد.

وی سطح زیرکشت محصولات و میوه های نوبرانه شهر مشکات از جمله شوید را ۲۰۰، باقلا ۱۰۰، قیسی ۶۰، گوجه سبز ۱۰ و چغاله بادام را یک هکتار دانست.

بگفته کاظمیان میانگین برداشت هر هکتار از سطح زیرکشت محصولات باقلا، قیسی، و گوجه سبز در شهر مشکات را به ترتیب ۸۰، ۲۰، ۱۰ و هشت تن اعلام کرد.

شهردار مشکات برگزاری مسابقات بازیهای بومی و محلی در چهار رشته، صنایع دستی و هنر آشپزی، نمایشگاه سوغات و محصولات کشاورزی به مدت یک هفته را از جمله برنامه های جانبی این جشنواره برشمرد.