بسم الله الرحمن الرحیم | امروز: سه شنبه 28 فروردین 1403

موقعیت فعلی: بخش مقالات: ديني

جستجو

   همه رکوردها  جستجوي پيشرفته
بماسبت ولادت مولی الموحدین علی ابن ابیطالب

ازدحام عجیبى در اطراف کعبه بود و سیل مردم از پیر و جوان با احترام ویژه اى در اطراف خانه خدا در حال طواف بودند که زنى حامله، با چهره اى شکسته، در گرداگرد خانه خدا بى تابانه مى گردید و با انگشتان لرزانش به جامه کعبه آویخته بود


آیا امام علی(ع) مکارترین(زیرک‌ترین) فرد عرب بود؟

با توجه به روایتی از حضرت امیر المومنین که می‌فرمایند: «لَوْ لَا التُّقَى لَکُنْتُ أَدْهَى الْعَرَب‏»، اگر تقوا اجازه می‌داد، و اگر تقوا دست و پای علی را نبسته بود، مکارترین افراد عرب بودم، در دنیا مکارتر از علی (ع) هم بود؟


بحث روز

بحث روز: ضمن تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به نظر شما ویژگی های منحصربفرد عزاداری سفیدشهر چیست؟


برگزاری جشنواره ادبی «ماه در برکه» در سفیدشهر آران و بیدگل
ولین جشنواره ادبی 'ماه در برکه' همزمان با عید سعید غدیر خم در سفیدشهر آران و بیدگل برگزار می شود. به گزارش پرتال خبری آران و بیدگل"ای بی نیوز"
پیام امام خمینی (ره) در خصوص غدیر

آران و بیدگل: سفیدشهر: به مناسبت عید غدیر خم بخشی از سخنان نورانی امام راحل جهت بهره برداری ارائه می شود ...


به مناسبت عید غدیر

آران و بیدگل: سفیدشهر: به مناسبت عید غدیر خم سخنان مقام معظم رهبری در خصوص غدیر را تقدیم میکنیم...


چهل حدیث از امام محمد باقر (ع)

آران و بیدگل: سفیدشهر: به مناسبت شهادت امام محمد باقر(ع) چهت حدیث از آن بزرگوار را جهت استفاده و بهره برداری شما کاربران عزیز ذکر میکنیم....


یادی از مرگ و قیامت: این مطلب را بخوانید
آران و بیدگل: سفیدشهر:
شب اول قبر آيت‌‌الله شيخ مرتضي حائري قدس سرّه، برايش نماز ليلة‌ الدّفن خواندم، همان نمازي که در بين مردم به نماز وحشت معروف است. بعدش هم يک سوره ياسين قرائت کردم و ثوابش را به روح آن عالم هديه کردم،. چند شب بعد او را در عالم خواب ديدم. حواسم بود که از دنيا رفته است. کنجکاو شدم که بدانم در آن طرف مرز زندگي دنيايي چه خبر است؟!

ماجرای دو برادر امام کاظم(ع)، یکی صادق دیگری کاذب

 استاد دانشکده علوم حدیث با اشاره به دو برادر امام کاظم(ع)گفت: «عبدالله» ادعای امامت کرد و منحرف شد اما «علی» یاور امام بود و مجموعه «مسائل» را نگاشت که بیانگر سؤال و جواب‌های شیعه با امام بود و امروز به دست ما رسیده است.


از امام علی النقی علیه‌السلام چه می‌دانیم؟

امام هادي پيوسته تحت نظر حکومتهاي جور بود و سعي مي شد که آن حضرت با پايگاههاي مردمي و افراد جامعه تماس نداشته باشد. با اين حال آن مقدار از فضايل اخلاقي از ايشان بروز نموده که دانشمندان و حتي دشمنان اهل بيت عليهم السلام را به تحسين آن وجود الهي واداشته است متوکل در نامه اي که براي امام عليه السلام مي نويسد خاطر نشان مي کند: اميرالمومنين عارف به مقام شماست و حق خويشاوندي را نسبت به شما رعايت مي کند...


خطبه معروف حضرت فاطمه (س) بعد از رحلت پیامبر در مسجد

يا فاطمه : اِنَّ اللّه‏ يغضب لِغَضَبِكِ و يَرْضي لِرِضاكِ
اي فاطمه : خداوند با خشنودي تو خشنود است و با خشم تو خشمگين


حضرت رقیه(س) که بود؟

 دخترم! بگذار لب‌هاي چوب خورده‌ام امشب ميهمان بوسه‌اي باشد از پيشاني سنگ خورده‌ات؛ از گيسوي پريشان چنگ خورده‌ات؛ از شانه‌هاي معصوم تازيانه ديده‌ات؛ از صورت رنگ پريده سيلي خورده‌ات. دختركم! نخواب! بگذار بابا بخوابد.


روز مباهله روز اثبات حقانیت اهل بیت

خداوند در آیه 61 سوره آل عمران می فرماید: «هرگاه بعد از دانشی که به تو رسیده، کسانی با تو به محاجّه و ستیز برخیزند، به آنها بگو بیایید فرزندانمان و فرزندانتان و زنانمان و زنانتان، و ما خویشان نزدیک و شما خویشان نزدیک خود را فرا خوانیم؛ سپس مباهله کنیم و لعنت خدا را بر دروغ گویان قرار دهیم».


امروز روز عرفه است ؛ روز دعا و نیایش به درگاه خدا

روز عرفه از روزهای پرفضیلتی است که زمینه و بستر مناسب برای بهره‌مندی هرچه بهتر از برکات الهی آماده است، انجام برخی اعمال در این زمان مشخص، موجب نزدیکی سازنده تر به خالق هستی و کسب خیرات دنیوی و اخروی بیشتر است ....


خاطرات سفر به عتبات عالیات

...بعد از استقرار، دستجمعی به سمت حرم رفتیم. واقعا زیارت ائمه معصومین عجب صفا و لذت معنوی دارد. روح انسان را زنده میکند و به انسان نشاط  و شادابی معنوی می بخشد. گویا در قطعه ای از بهشت وارد شده ای. ایوان نجف هم که انصافا عالمی دارد و خواه ناخواه این شعر شاعر به ذهن می آید که ایوان نجف عجب صفایی دارد حیدر بنگر چه بارگاهی دارد....


تقارن ها و تناسب ها

هیچ دقت کرده اید چه تناسب ها و تقارن هایی در عالم وجود دارد؟ همه چیز عالم در عین زیبایی و چشم نوازی است.بی دلیل نیست که گفته میشود خدا زیباست و زیبایی را دوست دارد. این تقارن ها در قرآن هم هست که بعضی به جستجوی آن پرداخته اند.


مقاله گروه طوبی :"اسلام، آئین مهر و جذب یا آئین غیظ و دفع؟"

بسم الله الرحمن الرحیم اسلام؛ آیین مهر و جذب یا آیین غیظ و دفع؟!

چندي قبل در نشريه کانون دانشگاهیان سفیدشهر (توتم قلم)، مقاله‌اي با عنوان «كيش مهرورزي» درج گردید؛ با خواندن اجمالي نوشتار مذكور كه در صدد نفي كامل خشونت از دين و پيامبر صلي الله عليه و آله وسلم و ائمه اطهار عليهم السلام و ارائة تصويري صرفاً رحماني- تأكيد میشود تصويري صرفاً رحماني- بود، روزنامه‌ها و نشرياتی تداعی می شد كه در روزگاری نه چندان دور، مقدسّات ديني را به سخره گرفته و با انواع و اقسام مغالطات، ارزشهاي ديني و الهي را زير سؤال مي‌بردند و يا آنكه آنها را تحريف مي‌كردند. از آنجا كه از طرفی تمامي این مغالطات و تحریف ها توسط بزرگواران و علماء بصيرمان پاسخ داده شده‌اند و از طرف دیگر فعلاً در صدد پرداختن به آن موضوعات نیستیم؛ این مطالب را مسکوت گذارده و به نقد مقاله صدر الاشاره می پردازیم.


حضرت علی اکبر علیه السلام
حضرت علی اکبر علیه السلام فرزند ابی عبدالله الحسین علیه السلام بنا به روایتی در یازدهم شعبان،سال 43 قمری در مدینه منوره دیده به جهان گشود.
مفهوم فتنه در قرآن از آيت الله مصباح يزدي

اگر فضايي ايجاد شود كه اعتقادات ديني مورد شك و ترديد قرار بگيرد، اين هم يك اضطرابي ايجاد مي كند. آشفتگي و ابهام هايي كه باعث مي شود كساني در دين خودشان شك كنند، اين هم فتنه است. «... و الفتنه أشد من القتل...» مربوط به اين مورد اخير است. يعني كاري كنند كه مردم در دينشان شك كنند و مضطرب شوند؛ نفهمند دين حق و اعتقادات صحيح كدام است. اين بدتر از آن است كه كسي را بكشند. براي اين كه وقتي كشته شود اگر مؤمن است، به بهشت مي رود و اگر غيرمؤمن است از آن بدتر نمي شود. اما وقتي يك مؤمني دينش مورد فتنه واقع مي شود، يعني وسايل شك و ترديد در دينش فراهم مي شود، و بالاخره ايمانش را از دست مي دهد، ديگر اهل نجات نيست. مسلماً اين ضررش بيش از كشتن او است.


زکات

آیا میدانید مواردی که زکات به آن تعلق میگیرد چیست؟یا زکات چگونه باید صرف شود؟

شاید مال یا اموال شما هم جزء متعلقات زکات باشد .پس بهتر است این مطلب را به دقت مطالعه کنید تا اگر وظیفه و تکلیفی به گردن شماست به نحو احسن آن را انجام دهید.  


1 2 3 بعدي
رکورد(هاي) 1 تا 20 از 55
رکورد(ها) در هر صفحه 

جستجو: در


  بحث روز


  آخرین مطالب سایتموضوع بندی اخبار

ویژه ها

موضوع بندی مقالات


  تبلیغات

سرمایه ذوق اهل این آبادی ملاعلی فاضل نصرابادی (سروده عبدالجبار کاکاوند در جریان کنگره فضل نبی در سفیدشهر )

الهی برآید از آن دوده دود

که نام محمد برد بی درود

ملافضل علی نصرابادی


 ملافضل علی نصرابادی؛ شاعر بی بدیل سفیدشهر  


فرقی نکند برای ما، به جان اصغـــر

عشق است ابوالفضل وحسین وعلی اکبر

سفیدشهر  همدل و یکصدا


مجمع فرهنگی سفیدشهر منتشر کرد:

پس از چاپ کتاب تاریخ سفیدشهر و ستارگان سپهر سفیدشهر، اینک کتاب

 گلچین مثنوی مجلس افروز منتخبی از اشعار مثنوی مجلس افروز چاپ و روانه بازار شد. 

ناشر : انتشارات مجلس افروز 

قیمت 3500تومان با تخفیف،

محل عرضه:  فروشگاه ولایت،جنب مسجد جامع سفیدشهر 03154833092


سامانه پیام کوتاه مجمع فرهنگی سفید شهر به شماره 30007093 راه اندازی شد .منتظر انتقادات و پیشنهادات همشهریان عزیز هستیم.


سفیدشــــهر، دیار ملافضل علی نصرابادی

سفیدشهر؛  شهر طلای سپید


"فروشگاه فرهنگی ولایت "اولین مرکز فروش  کتاب و محصولات فرهنگي سفیدشهر:  انواع كتاب، سي دي مذهبي،نوشت افزار و ...

 آدرس:  جنب مسجد جامع سفیدشهر  نظرسنجی

مراسم سوگوای عصر عاشورای سفیدشهر چگونه است ؟
نیازبه همدلی و وحدت دارد
خیلی خوب است
بسیار عالی است
می تواند بهتر از این باشد

نمایش نتیجه


  آمار سایت

آنلاین: 22 نفر
زمان بارگزاری این صفحه: 0/60 ثانیه

جهت مشاهده جزئیات بیشتر از آمار سایت کلیک کنید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به مجمع فرهنگی سفیدشهر می باشد.| برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد. | info@SefidShahrMF.ir


طراحی و پیاده سازی: فرتک -فکور رایانه توسعه کویر