بسم الله الرحمن الرحیم | امروز: دوشنبه 29 اسفند 1401

موقعیت فعلی: بخش اخبار (برگشت به لیست)

مراسم معارفه امام جمعه جدید سفیدشهربرگزار شد نظرات خوانندگان(0)  

آيت الله عبدالنبي نمازي شامگاه پنجشنبه شب در مراسم معارفه حجت الاسلام حاج عباس نصیری،  امام جمعه  جدید سفيدشهر  گفت: خداي سبحان واحد است و امت اسلامي بايد واحد باشد، ازاين رو اگر به احكام اللهي دقت و تأمل كنيم همه احكام الهي در جهت وحدت امت اسلامي اشريح شده است.


آيت الله نمازي در مراسم معارفه امام جمعه سفيدشهر :
نمازجمعه باعث وحدت ملي، انسجام ملي و مظهر عظمت ملت ايران است

به گزارش پورتال خبری کاشان-  نماينده ولي فقيه دركاشان نمازجمعه راه باعث وحدت ملي، انسجام ملي و مظهر عظمت ملت ايران دانست و افزود: از ابتداي انقلاب اسلامي تاكنون نماز جمعه ها در صيانت و پاسداري و دفاع از انقلاب نقش اول را داشته است.
 
آيت الله عبدالنبي نمازي شامگاه پنجشنبه شب در مراسم معارفه امام جمعه سفيدشهر حجت الاسلام حاج شیخ عباس نصیری  گفت: خداي سبحان واحد است و امت اسلامي بايد واحد باشد، ازاين رو اگر به احكام اللهي دقت و تأمل كنيم همه احكام الهي در جهت وحدت امت اسلامي تشريح شده است.
  
آيت الله نمازي نماز جمعه را داراي آثار و بركات فراواني دانست و افزود: انسان ها در طول هفته درگير كار و زندگي  بوده و نياز به شارژ دارند، ازاين اسلام تشريح كرده است مومنان هفته اي يك روز در روز جمعه در يك نقطه اجتماع كنند و نماز جمعه را اقامه كنند.
 
وي افزود: منصب نماز جمعه منصب پيامبراكرم است و بعد از پيامبر به امام معصوم(س) منتقل مي شود كه درزمان اميرمومنان(ع) خودش نماز جمعه را اقامه مي كرد و در زمان ظهور نيز امام زمان(عج) نماز جمعه را در مسجد كوفه  اقامه خواهد كرد.
 
نماينده ولي فقيه در كاشان گفت: منصب نماز جمعه منصب مهمي است و معصوم بايد در اين منصب تكيه بزند و در عصر غيبت اين منصب به عالم فقيه و عادل و سالم و صالح و اهل تقوا و زهد مي رسد و مردم روز جمعه را بايد در محضر او اقامه نماز كنند و او نيز مردم را به پاكي، بندگي خدا، تقوا، وحدت، برادري و صفا و صميت دعوت كند.
عضو مجلس خبرگان رهبري نماز جمعه را يكي از بركات الهي دانست و گفت: نماز جمعه وسيله اي براي ديدار و اجتماع و تجديد عهد برادران و خواهران ديني و رفع مشكلات يكديگر است.
 
آيت الله نمازي يادآورشد: برخي از فقها از جمله شهيد ثاني و علامه فيض كاشاني معتقدند نماز جمعه واجب تعييني است نه اينكه واجب تأخيري باشد و در روز جمعه اگر نماز جمعه اقامه شود بر افراد مكلف واجب است در نماز جمعه شركت كنند. 
 
وي نماز جمعه راه باعث  وحدت ملي، انسجام ملي و مظهر عظمت ملت ايران دانست و افزود: از ابتداي انقلاب اسلامي تاكنون نماز جمعه ها در صيانت و پاسداري و دفاع از انقلاب نقش اول را داشته است.
 
به گفته وي اگر نماز جمعه نبود دردفاع مقدس موفق نمي شديم، چرا كه جوانها در نماز جمعه توجيه مي شدند و از نماز جمعه به سوي جبهه ها روانه مي شدند و نماز جمعه بود كه جبهه ها به لحاظ امكانات و نيروي انساني پشيباني مي كرد.
 
عضو مجلس خبرگان رهبري با تأكيد بر باشكوه برگزار كردن نماز جمعه، يادآورشد: نماز جمعه مظهر اقتدار ملي و دشمن شكن است، از اين رو امام راحل از آن به عنوان نماز سياسي و عبادي نام برد چرا كه جنبه سياسي نماز جمعه بر عبادي بودن آن برتري دارد.
 
آيت الله نمازي گفت: ماهيت سياسي بودن نماز جمعه به اين است كه همه اقشار و گروه ها و جريان هاي سياسي در نماز جمعه شركت كنند چرا كه نماز جمعه عامل انسجام ملي ، وحدت و برادري است و مباحث سياسي، اختلافات سياسي به نفع كشور نيست و براي كشور سم و كشنده و خطرناك است و باعث تفرقه امت اسلامي است.
 
نماينده ولي فقيه دركاشان با اشاره به اينكه هركسي ديدگاهي دارد و اشكالي به آن وارد نيست تصريح كرد:  بحث نظام و كشور و حاكميت بر خلاف ديدگاه هاي شخصي و جناحي همه بايد با هم متحد باشند و كسي نبايد از جمع جدا باشد چرا كه بركاتي كه خداوند در وحدت گذاشته در جدايي و تفرقه وجود ندارد.
 
شايان ذكر است، در مراسم معارفه حجت السلام حاج شیخ عباس نصیری  امام جمعه سفيد شهربا حضور نماينده مردم كاشان و آران و بيدگل در مجلس شوراي اسلامي ، حجت الاسلام صالحيان مسؤول شوراي سياستگزاري ائمه جمعه استان اصفهان، امامان جمعه  شهرستان آران و بيدگل، مشكات، نوش آباد، فرماندارو بخشدار  شهرستان اران و بیدگل رئيس و اعضاي شوراي شهر سفيدشهر، خانواده شهدا و جانبازان و ايثارگران ، اعضاي ستاد نمازجمعه سفيد دشت و شهردار سفيدشهر در مسجد جامع اين شهر برگزار شد، حجت الاسلام عباس نصيري به عنوان امام جمعه سفيد شهر معرفي و از خدمات وزحمات  امام جمعه سابق حجت السلام دکتر زارع  تقدير و تجليل شد.


موضوع: نماز جمعه
خبرنگار:مدیر سایت
تاریخ: خرداد
کلیدواژه ها: سفیدشهر


آخرین اخبار

جستجو: در


  بحث روز


  آخرین مطالب سایتموضوع بندی اخبار

ویژه ها

موضوع بندی مقالات


  تبلیغات

سرمایه ذوق اهل این آبادی ملاعلی فاضل نصرابادی (سروده عبدالجبار کاکاوند در جریان کنگره فضل نبی در سفیدشهر )

الهی برآید از آن دوده دود

که نام محمد برد بی درود

ملافضل علی نصرابادی


 ملافضل علی نصرابادی؛ شاعر بی بدیل سفیدشهر  


فرقی نکند برای ما، به جان اصغـــر

عشق است ابوالفضل وحسین وعلی اکبر

سفیدشهر  همدل و یکصدا


مجمع فرهنگی سفیدشهر منتشر کرد:

پس از چاپ کتاب تاریخ سفیدشهر و ستارگان سپهر سفیدشهر، اینک کتاب

 گلچین مثنوی مجلس افروز منتخبی از اشعار مثنوی مجلس افروز چاپ و روانه بازار شد. 

ناشر : انتشارات مجلس افروز 

قیمت 3500تومان با تخفیف،

محل عرضه:  فروشگاه ولایت،جنب مسجد جامع سفیدشهر 03154833092


سامانه پیام کوتاه مجمع فرهنگی سفید شهر به شماره 30007093 راه اندازی شد .منتظر انتقادات و پیشنهادات همشهریان عزیز هستیم.


سفیدشــــهر، دیار ملافضل علی نصرابادی

سفیدشهر؛  شهر طلای سپید


"فروشگاه فرهنگی ولایت "اولین مرکز فروش  کتاب و محصولات فرهنگي سفیدشهر:  انواع كتاب، سي دي مذهبي،نوشت افزار و ...

 آدرس:  جنب مسجد جامع سفیدشهر  نظرسنجی

مراسم سوگوای عصر عاشورای سفیدشهر چگونه است ؟
نیازبه همدلی و وحدت دارد
خیلی خوب است
بسیار عالی است
می تواند بهتر از این باشد

نمایش نتیجه


  آمار سایت

آنلاین: 6 نفر
زمان بارگزاری این صفحه: 0/14 ثانیه

جهت مشاهده جزئیات بیشتر از آمار سایت کلیک کنید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به مجمع فرهنگی سفیدشهر می باشد.| برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد. | info@SefidShahrMF.ir


طراحی و پیاده سازی: فرتک -فکور رایانه توسعه کویر