بسم الله الرحمن الرحیم | امروز: یک شنبه 19 آذر 1402

موقعیت فعلی: بخش اخبار : معرفی کتاب

جستجو

ماه    سال   
    همه رکوردها  جستجوي پيشرفته
معرفی کتاب روشنفکران دینی: دین مدار یا لیبرال

کتاب روشنفکری دینی: لیبرال یا دین مدار توسط جهاندار امیری و انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی در 250 صفحه در بهار 89 منتشر شده است.

در این کتاب، نویسنده به بررسی این موضوع پرداخته است که آیا روشنفکری دینی جریانی دین مدار یا لیبرال است. نتیجه گیری درست نویسنده این است که آن عده ای که بعنوان روشنفکر دینی مطرح هستند ، گفتمان غالب آنها، گفتمان لیبرالی است و در این چارچوب دربار  دین صحبت میکنند و هدف آنها این است که دین را سکولار نمایند. وی نهایتا به این نتیجه می رسد که تنها گروه صحیح همان روحانیون نوگرا هستند که در گفتمان دین و با استفاده از منابع فقهی به دنبال نوگرایی  با استفاده از اجتهاد واستنباط احکام از منابع دین هستند.

وی سه نسل روشنفکری دینی را در ایران بر می شمرد. گروه اول که پدر  و بابا خوانده روشنفکران ایرانی هستند عبارتند از میرزا ملکم خان، میرزا فتحعلی آخوند زاده، میرزا یوسف خان مستشار الدوله، میرزا آقا خان کرمانی  و میرزا صالح. و عقبه اینها تا زمان مشروطه و رضا خان ادامه داشت. این گروه بیشتر به دنبال نفی دین بودند  مدرنیته را راه حل مشکلات می دانستند. و کسانی چون تقی زاده و کسروی  و  هدایت را نیز در بر میگیرد. گروه دوم که از کودتای 28 مرداد به بعد ایجاد شد مانند  بازرگان، سحابی، و دیگران به دنبال آشتی دادن دین و مدرنیته بودند و بالاخره نسل سوم بعد از انقلاب اسلامی  و کسانی چون سروش  و دیگران است که با دید عقل گرایی  و دید معرفت شناختی به مدرنیته نگاه میکنند و اینها هم به دنبال سکولار کردن دین هستند.

وجه مشترک همه اینها ، آن است که از گفتمان لیبرالی به دین نگاه میکند و به دنبال آشتی دادن دین با مدرنیته هستند.

در مقابل این جریان، گروه نوگرایان دینی بودند که از سید جمال الدین اسدآبادی شروع شد و در زمان مشروطه شیخ فضل الله نوری، مرحوم نائینی، طباطبابی و بهبهانی بودند. در زمان رضا خان، مدرس  و در زمان پهلوی دوم، آیت الله کاشانی  و تا حضرت امام خمینی. این گروه نوگرایان واقعی  و نمایندگاه حقیقی روشنفکری هستند.

در کنار این گروه، گروه سومی هم بودند مانند جلال ال احمد، شریعتی و دیگران که آنها هم به دنبال آشتی دین و مدرنیته بودند و معتقد بودند دین با مدرنیته منافاتی ندارد منتهی این گروه هم به دلیل اینکه روحانیون را بعنوان متولیان دین کامل قبول نداشتند، نمیتوانند نمایندگان حقیقی روشنفکری باشند.

توصیه میکنیم حتما این کتاب را بخوانید.


کتاب شهید دکتر فتحی شقاقی

کتاب شهید دکتر فتحی شقاقی توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی به قلم کسری صادقی زاده در بهار 89 منتشر شده است. این کتاب در 0300 نسخه در چاپ اول منتشر شده است. قیمت این کتاب 2100 تومان می باشد و دارای 223 صفحه است.

شهید فتحی شقاقی رهبر جنیش جهاد اسلامی فلسطین است وی تحصیلات پزشکی داشت و عمر خود را صرف خدمت به مردم و مقاومت کرد. او علاوه بر مبارز بودن، فردی اندیشمند نیز بود که مقام معظم  رهبری در پیام تسلیت خود به این موضوع به شایستگی اشاره کرد. در ترور وی در سال 1995 ، 40 مامور موساد دست داشتند و وی را در مالت  در حالی که برای شرکت در کنفرانسی به آنجا رفته بود به شهادت رساندند. وی به قول دکتر رمضان عبد الله در حالی که در کشورهای عربی جایی برای مقاومت نبود با ریختن خون خود در مالت ، به جنبش غنا بخشید. وی معتقد بود فلسطین بدون اسلام و اسلام بدون فلسطین یعنی دور باطل.

او کسی بود که اولین کتاب در مورد انقلاب اسلامی را 3 روز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به نگارش در آورد. نام این کتاب الامام الخمینی الحل  و البدیل است. کتابی هم با عنوان شیعه وسنی غوغای ساختگی نوشته است. مقاله ای هم در رد کتابی با نام سراب در ایران نوشته که نویسنده آن دروغ هایی را به تشیع نسبت داده است. او کتابهای دیگری هم نوشته است.

او این جمله معروف را گفته است که امام به زندگی فلسطینی ها همانطوری که به زندگی ایرانی ها معنا داد، معنا بخشید. او این جمله روژه گارودی را نیز نقل میکند که انقلاب اسلامی تمدن غربی را در قفس قرار داد و تمدن جدیدی را به دنیا عرضه کرد.

حتما این کتاب را تهیه و مطالعه کنید. این کتاب شما را با آرمان فلسطین و شخصیت های فلسطینی  و ارتباط تنگاتنگ و نزدیکی آن با اندیشه امام و انقلاب اسلامی آشنا میکند و اینکه اسلام، مقاومت و فلسطین باید بخشی از تفکر اسلامی امروز ما باشد و فلسطین امروز قطب نمایی برای راهنمایی در مسیر است که بدون آن راه باطل است و این کتاب به ما نشان می دهد که کسانی که در فتنه سال گذشته شعار دادند نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران چقدر از حقیقت دور هستند


توپها دهل مي زنند

كتاب توپها دهل مي زننند به همت آقاي محمد علي قاسمي  و توسط مركز اسناد انقلاب اسلامي در فروردين 1389 بعنوان چاپ اول به چاپ رسيده است. در اين كتاب كه نام ديگر آن مهران در جنگ مي باشد، تاريخچه حمله نيروهاي بعثي به مهران و اتفاقاتي كه در جريان اين حمله و همچنين عمليات دليرمردان دفاع مقدس براي آ‍زاد سازي مهران به نحو مناسب و جذاب براي جوانان، تشريح شده است.

قيمت اين كتاب 1200 تومان مي باشد. اين كتاب 81هشتاد و يكمين اثر  از مجموعه كتابهايي است كه مركز اسناد انقلاب اسلامي از طريق آن سعي دارد تاريخ انقلاب اسلامي را به زباني ساده تحت عنوان دانستني هاي انقلاب اسلامي براي جوانان منتشر نمايد.

اين كتاب بخشي از عظمت بزرگمردان بسيجي و 1 ميليون رزمنده ايراني  و 300 هزار شهيدي است كه تقديم اسلام و انقلاب شد. توصيه ميكنيم حتما اين كتاب را بخوانيد.

علاقمندان ميتوانند با ثبت نام در سايت، كار تهيه كتاب  و ارائه با تخفيف را به ما بسپارند....


معرفي كتاب جرعه اي از رحيق انتظار
موسسه دار الصادقين اقدام به انتشار كتاب جديدي با نام جرعه اي از رحيق انتظار نموده است كه زير نظر آقاي عبد الامير فائق به رشته نگارش درآمده است. اين كتاب دو هفته قبل بعنوان چاپ اول به قيمت 1600 تومان منتشر شد....
رکورد(هاي) 1 تا 4 از 4 رکورد(ها) در هر صفحه 

جستجو: در


  بحث روز


  آخرین مطالب سایتموضوع بندی اخبار

ویژه ها

موضوع بندی مقالات


  تبلیغات

سرمایه ذوق اهل این آبادی ملاعلی فاضل نصرابادی (سروده عبدالجبار کاکاوند در جریان کنگره فضل نبی در سفیدشهر )

الهی برآید از آن دوده دود

که نام محمد برد بی درود

ملافضل علی نصرابادی


 ملافضل علی نصرابادی؛ شاعر بی بدیل سفیدشهر  


فرقی نکند برای ما، به جان اصغـــر

عشق است ابوالفضل وحسین وعلی اکبر

سفیدشهر  همدل و یکصدا


مجمع فرهنگی سفیدشهر منتشر کرد:

پس از چاپ کتاب تاریخ سفیدشهر و ستارگان سپهر سفیدشهر، اینک کتاب

 گلچین مثنوی مجلس افروز منتخبی از اشعار مثنوی مجلس افروز چاپ و روانه بازار شد. 

ناشر : انتشارات مجلس افروز 

قیمت 3500تومان با تخفیف،

محل عرضه:  فروشگاه ولایت،جنب مسجد جامع سفیدشهر 03154833092


سامانه پیام کوتاه مجمع فرهنگی سفید شهر به شماره 30007093 راه اندازی شد .منتظر انتقادات و پیشنهادات همشهریان عزیز هستیم.


سفیدشــــهر، دیار ملافضل علی نصرابادی

سفیدشهر؛  شهر طلای سپید


"فروشگاه فرهنگی ولایت "اولین مرکز فروش  کتاب و محصولات فرهنگي سفیدشهر:  انواع كتاب، سي دي مذهبي،نوشت افزار و ...

 آدرس:  جنب مسجد جامع سفیدشهر  نظرسنجی

مراسم سوگوای عصر عاشورای سفیدشهر چگونه است ؟
نیازبه همدلی و وحدت دارد
خیلی خوب است
بسیار عالی است
می تواند بهتر از این باشد

نمایش نتیجه


  آمار سایت

آنلاین: 47 نفر
زمان بارگزاری این صفحه: 0/57 ثانیه

جهت مشاهده جزئیات بیشتر از آمار سایت کلیک کنید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت، متعلق به مجمع فرهنگی سفیدشهر می باشد.| برداشت مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد. | info@SefidShahrMF.ir


طراحی و پیاده سازی: فرتک -فکور رایانه توسعه کویر