بسم الله الرحمن الرحیم | امروز: سه شنبه 7 بهمن 1399

موقعیت فعلی: بخش اخبار (برگشت به لیست)

پیام مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان حجت الاسلام دکتر حبیب الله ارزانی به "کنگره ادبی و هنری فضل نبی نظرات خوانندگان(0)  

برپایی همایش ارجمند "فضل نبی" و بزرگداشت این شاعر آئینی "ملا فضلعلی نصرابادی "در روز شریف عید مبعث از جمله رویدادهای مبارک و متبرکی است که در آغاز سال جدید و در ماه پر فضیلت رجب در شهرستان ولایتمدار آران و بیدگل و در شهر فرهنگی سفیدشهر (نصراباد)


پیام مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  استان اصفهان حجت الاسلام دکتر حبیب الله ارزانی به  "کنگره ادبی و هنری فضل نبی  "که در شامگاه سه شنبه مصادف با مبعث حضرت رسول اکرم (ص)  در سفیدشهربرگزارشد:
باسمه تعالی
عید مبعث ، عید رهایی و رستکاری ، عید کمال و تکامل، عید هویت و هدایت است و آخرین پیام آور نور و رحمت، حضرت محمد صلی الله علیه و اله و سلم بواسطه برهان لطف الهی، کرامت انسان را پایه و اساس دین مبین اسلام قرارداد.
منشور زندگی با آغاز رسالت نبوی ، هویت معرفت دیگری یافت و اعتلای جنبه های فردی و اجتماعی شاخص نظام دستوری مکتب وحیانی اسلام بود.
رسول گرامی اسلام ، اسوه حسنه و معلم بزرگ بشر،  بشارت دهنده بهشت موعود برای موحدان و دین مداران است و مکارم اخلاقی اش، فصل الخطاب همه سخنانی است که اخلاق حسنه را راه رستگاری می دانند.
تجلیل و تعظیم این عید شکوهمند و معظم هم افتخار آفرین است و هم رسالت فرهنگی متولیان فرهنگی است چه آنکه حجت بالغه ما، تذکارو تبلیغ و رهروی فرهنگ و مکتبی است که در روز مبعث به ما ارزانی شد.
فضائل و مناقب نبوی ،گنجینه مغتنم ودرس نامه ای همیشگی است که همواره در کلام بزرگان دین و شخصیتهای فکری و فرهنگی مورد غایت قرار گرفته است
شاعران و ادیبان نیز در شمار فرهیختگانی هستند که از زمان حضرت رسول اکرم(ص) تا به امروز در مدح و منقبت و فضایل اشرف مخلوقات آثار فاخری را خلق کرده اند و در قالب دواوین و دفاتر گوناگون عرضه شده است.
 برپایی همایش ارجمند "فضل نبی" و بزرگداشت این شاعر آئینی "ملا فضلعلی نصرابادی "در روز شریف عید مبعث از جمله رویدادهای مبارک و متبرکی است که در آغاز سال جدید و در ماه پر فضیلت  رجب در شهرستان ولایتمدار آران و بیدگل و در شهر فرهنگی سفیدشهر (نصراباد) به همت جمعی از فعالان فرهنگی این سامان،به سامان رسیدو می تواند حرکتی الگوبخش و الهام آفرین در رویدادهای آئینی و ارزشی فرهنگی به شمار رود.
اینجانب با تبریک این عید بزرگ و آرزوی بهره مندی از فضایل آن اسوه حسنه وحجت بالغه، از اهتمام و تلاش ارزشمند دست اندرکاران این همایش که رویکردی تبلیغی و ترویجی دارد صمیمانه سپاسگزاری نموده و مشارکت شاعران و هنرمندان در این رویداد فرهنگی هنری را ارج می نهم.
حبیب الله ارزانی 4 اردیبهشت 1396


موضوع:</