بسم الله الرحمن الرحیم | امروز: جمعه 15 اسفند 1399

موقعیت فعلی: بخش اخبار (برگشت به لیست)

کتاب زندگی نامه و خاطرات سرگردبسیجی شهید حسین محولاتی رونمایی شد نظرات خوانندگان(0)  

شهید محولاتی در اوّل شهریورماه 1340 در خانواده‌ای متدیّن و عاشق اهل بیت (ع) در سفیدشهر متولّد شد.

آئین رونمایی از کتاب شهید محولاتی با عنوان «ردپای حسین» با حضور سرهنگ چراغی، فرمانده حفاظت اطلاعات قرارگاه آجا در منطقه اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری و خانواده شهید محولاتی ظهر امروز در گروه 840 موشکی شهید کبریایی برگزار شد.

🔸به گزارش آران و بیدگل نیوز به نقل از روابط عمومی گروه 840 موشکی، ظهر امروز طی مراسمی با حضور سرهنگ محمد چراغی، فرمانده حفاظت اطلاعات قرارگاه آجا در منطقه اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری، خانواده شهید حسین محولاتی، از شهدای گرانقدر حفاظت اطلاعات ارتش جمهوری اسلامی و تنی چند از مسئولین و فرماندهان گروه 840 موشکی شهید کبریایی، از کتاب «ردپای حسین» رونمایی شد.

🔸کتاب «ردپای حسین»، شرح زندگی‌، خاطرات و وصیت‌نامه سرگرد شهید حسین محولاتی نصرآبادی است که توسط حسین محولاتی، برادرزاده این شهید در قطع پالتویی در 111 صفحه و و توسط انتشارات مجلس افروز ظرف مدت یکسال به رشته تحریر درآمده است.

حسین محولاتی گردآورنده این کتاب در خصوص ویژگی های این کتاب گفت: شهید محولاتی از معدود شهدای ارتشی سفیدشهر(نصرآباد) است که به درجه سرگردی نائل آمده است و بنده با عنایت شهید بزرگوار، بر آن شدم تا خاطرات و زندگی نامه ایشان را گردآوری کنم.

 
وی از سیره اخلاقی، شجاعت و مردانگی شهید محولاتی بعنوان شاخصه های این شهید بزرگوار نام برد و دوستی با سرلشگر خلبان شهید بابایی و رفت و آمد او به نصرآباد را از جمله بخش‌های این کتاب عنوان کرد.


در پایان این مراسم از خانواده شهید محولاتی تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

شهید حسین #محولاتی در اوّل شهریورماه 1340 در خانواده‌ای متدیّن و عاشق اهل بیت (ع) متولّد شد. وی تحصیلات خود را تا اوّل دبیرستان ادامه داد. حسین از اخلاق و برخورد خوبی در میان مردم برخوردار و ارتباطش با والدین و خانواده اش خیلی صمیمی و مهربان بود.

در برابر گروهک های ضدّانقلاب می‌ایستاد و با آن ها برخورد می‌کرد. او حضور فعّالی در جبهه داشت و هنگامی که توانست خودش را در جامعه پیدا کند به عضویّت نیروی هوایی ارتش درآمد و از این طریق هم به کرّات به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد.

وی با این که متأهل و دارای دو فرزند بود، زندگی و اهل و عیال را رها کرد و خداوند را سرلوحه زندگی‌اش قرار داد و برای رضای خدا در عملیات‌ها حضور داشت تا این که در تاریخ 1365/10/22 در عملیات کربلای 5 به شهادت رسید و به ندای «هل من ناصر ینصرنی» حسین(ع) لبیک گفت. پیکر پاک این شهید گرانقدر در گلزار شهدای سفیدشهر شهرستان آران‌وبیدگل به خاک سپرده شده است.


موضوع: شهداء
خبرنگار:ساداتی نژاد
تاریخ: 7بهمن